logo

KAYI’DAN HABERLER

19 Ağustos 2009

KAYI İnşaat bir Türk firması olarak Avrupa Birliği üye ülkelerinin en büyük projesini tamamlamanın gururunu yaşıyor

KAYI İnşaat’ın inşasına 2007’de başladığı, Baltık ülkelerinin en büyük, Avrupa’nın ilk 3 AVM’si içinde yer alan OZAS projesi, global krize rağmen hız kesmeden tamamlanarak, Alman ECE Projekt Management Vilnius’a 20 Ağustos Perşembe günü teslim edildi.
KAYI İnşaat’ın en üst düzey inşaat teknolojisi ve birinci sınıf teknik standartlarla yapımını gerçekleştirdiği OZAS Alışveriş ve Eğlence Merkezi, bir Türk firmasının Avrupa Birliği üyesi ülkeler içinde gerçekleştirdiği en büyük proje oldu. 2 yıl gibi kısa bir sürede 90 Türk mühendis ve 2.500 Türk işçisinin emeğiyle tamamlanan OZAS Projesi, pek çok yönüyle Avrupa Birliği inşaat sektöründe referans olarak gösteriliyor.
185 bin m² inşaat alanına sahip OZAS Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde 200 mağaza bulunuyor. Pek çok markanın şimdiden yerini aldığı Merkez’de mağazalar dışında süpermarket, sinema, kafe, restaurant ve eğlence kompleksi bulunmaktadır. Görkemli mimarisi ile de dikkat çeken OZAS, kapalı ve açık otopark gibi müşterilerin giriş ve çıkışlarını kolaylaştırıcı bir altyapı da en modern şekilde dizayn edildi. Geri