logo

DANIŞMA KURULU

Danışma Kurulu, Kayı Grubu’nun vizyon, misyon ve amaçlarını ve bu amaçlara ulaşabilmek için belirlediği stratejilerini değerlendirmek; bu stratejilerin gerçekleştirilmesi için alınan kararlar veya alınması gereken önlemler konusunda görüş ve önerilerini bildirmek; teknik, mali, hukuki, idari ve kurumsal konular ve ilgili mevzuat düzenlemeleri hakkında gerekli gördüğü tedbirleri tavsiye etmek üzere yapılandırılmıştır. Danışma Kurulu, faaliyet gösterilen alanlardaki yetkinlikler, kurumsallık ve risk yönetimi, faaliyet gösterilen ülkelerdeki kanuni ve düzenleyici yükümlülüklere uyum; şirket satınalma, satma, birleşme ve diğer yatırım kararları, yıllık ve orta vadeli borçlanma kararları, yeni hizmet alanları, yeni ülkeler, vb. konularda karar verici organdır. Alanlarında saygın ve başarılı iş adamlarından oluşan Danışma Kurulumuzun üyeleri aşağıdaki gibidir:

Alpaslan KORKMAZ

Alpaslan Korkmaz Neuchatel Üniversitesi’nin kıdemli öğretim üyesi ve ayrıca Koç Üniversitesi’nin öğretim üyesidir. Alpaslan Korkmaz daha önce T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (TYDTA) kurucu başkanı ve Neuchatel Kantonu Uluslararası Yatırımların Desteklenmesi Kurumu’nun başkanı (İsviçre) ve Batı İsviçre Ekonomik Gelişme Kurumu’nun (DEWS) direktör yardımcısıydı. Alpaslan Korkmaz, 2006 – 2010 yılları arasında, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansını kurduğu ve başkanlığını yaptığı sırada, Türkiye Cumhuriyet’i Başbakanı’nın Uluslararası Yatırım konusunda Özel Danışmanlığını da yapmıştır. Alpaslan Korkmaz Neuchâtel Üniversitesi’nde (İsviçre) işletme lisansı ve MBA eğitimini tamamladıktan sonra CEDS (Centre d’Etudes Diplomatiques et Stratégiques) Paris’te PhD yapmaktadır.

Akın KOZANOĞLU

Akın Kozanoğlu ‘Board Roam Coaching’ adı altında Yönetim Kurulu Koçluğu yapmaktadır. Daha önce Ergo Grubu’nun Başkan Yardımcılığını ve CEO’luğunu ve öncesinde de Sabancı Holding’in Mali Hizmetler Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 2000 – 2009 yılları arasında Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Akbank Denetim Kurulu Başkanı, Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Avivasa Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi Sabancı Grubu’nun Finans alanındaki iş kollarında farklı yönetim kurulu görevlerini üstlenmiştir. Akın Kozanoğlu Manş Adaları’nda Sabancı Bankası’nın Başkanlığı, Türkiye’de BNP Paribas – Ak Dresdner Bankası JV Başkanlığı, Londra’da Sabancı Bankası’nın Başkan Yardımcılığı ve Denetim Kurulu üyeliği gibi Sabancı Holding’in iştiraklerindeki değişik görevlerde ve Yönetim Kurulu’nda diğer başkanlık konumlarında da bulunmuştur. Akın Kozanoğlu ODTÜ Makine Mühendisliğini bitirdikten sonra University of London’da Bilgisayar Bilimleri dalında master derecesini tamamlamıştır.

Aka Gündüz ÖZDEMİR

Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Ticari Yatırımlar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Aka Gündüz ÖZDEMİR daha önce Koç Holding Dayanıklı Tüketim Malları A.Ş. Grup Başkanı ve Arçelik A.Ş.’nin CEO’luğunu yapmıştır. 1972 yılında Beko Ticaret A.Ş.’de iş hayatına başlayan Gündüz Özdemir iş hayatında sırasıyla Satış Şefi, Bölge Satış Müdürü, Satış Müdür Yardımcısı, Satış Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve 1991-2000 yılları arasında Genel Müdür olarak görev almıştır. 2000-2003 yılları arasında Koç Holding Dayanıklı Tüketim Malları A.Ş.’nin Asistan Başkan Yardımcılığını ve sonrasında Arçelik A.Ş.’nin yöneticiliğini yaptı. Gündüz Özdemir 1972 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu.

Coskun YILMAZ

Coşkun Yılmaz KAYI Holding A.Ş. kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1991 yılında kurduğu KAYI, yüksek kalitedeki inşaat standartları, giderek artan iş hacmi, yatırım konusundaki üstün stratejisi, değer katan deneyimi ve üstün yetenekli personel ve işgücü ile Türkiye’nin önde gelen uluslararası taahhüt  şirketleri arasında yer almaktadır. Coşkun Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği lisans eğitimi sonrası Harvard Business School’da  MBA alanında yüksek lisans derecesi aldı. Coşkun Yılmaz 2001- 2002 yılları arasında Galatasaray Futbol Kulübü’nde yöneticilik yapmıştır.