Home / Contact Us / Türkçe
 
 
 
 
Hakkımızda 

İnşaat alanında KAYI endüstriyel binaların inşası ile 1991 yılında kurulmuş uluslararası şirketler grubudur. KAYI bugün 3 kıta üzerinde, 25’i aşkın bölgede faaliyet göstermektedir. KAYI aşağıdaki iş kollarındaki uzmanlığı ile uluslararası arenada günden güne hızlıca büyümektedir.
 • Konut kompleksleri
 • Alışveriş kompleksleri
 • Ofis binaları
 • Oteller
 • Eğitim Kurumları
 • Endüstriyel binalar
 • Enerji ve diğer altyapı projeleri
Grubun uluslararası faaliyetleri 1994 yılında Türkmenistan ile başlamış ardından Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Litvanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bulgaristan’a kadar genişlemiştir. Grup dört farklı iş alanında faaliyet göstermektedir:

KAYI tamamlanan ve devam etmekte olan projeleri ile beraber toplamda 11 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyada farklı uyruklardan oluşan 6000’in üzerinde çalışana sahiptir. KAYI 2008 yılında ENR Dergisi tarafından yapılan “The Top International Contractors” sıralamasında 105.’ci sırada yer aldı. KAYI Taahhüt işlerindeki 18 yıllık deneyimin ardından uluslararası taahhüt şirketlerinden biri haline geldi. Bu başarının anahtarı deneyimli ve yetenekli bir yönetim ekibi, kaliteden ödün vermeden zamanında teslim, kapsamlı teknik bilgi ve birinci sınıf uluslararası müşterilerle sürdürülebilir uzun vadeli ilişkilere dayanmaktadır.

Kronolojik Liste

 • 1991 – KAYI İnşaat kuruldu.
 • 1994 – Türkmenistan’daki ilk proje ile uluslararası faaliyetlere başladı.
 • 1998 – Rusya’ya doğru genişleme başladı.
 • 2002 – Insa Grup ile eşit ortaklıkla, Rusya’da taahhütlük ve geliştirme projeleri yapmak için KaSa Stroy kuruldu.
 • 2002 – Milli Arşiv Binası inşa edilmesi ile Kazakistan’daki faaliyetler başladı.
 • 2002 – Cezayir’de Heuraoua Konut Projesinin inşaatı başladı.
 • 2006 – Türkiye’nin hızla büyüyen emlak sektöründe faaliyet göstermek için KAYI Gayrimenkul kuruldu.
 • 2006 – Yapı inşaat ekipmanlarının satışı ve kiralanmasında faaliyet göstermek için Katan Ticaret kuruldu.
 • 2006 – Hidroelektrik enerji santralleri ile yenilenebilir enerji üretmek için Kayen Enerji kuruldu.
 • 2007 – ECE Proje Yönetimi tarafından geliştirilen Ozas Alışveriş ve Eğlence Merkezi, inşaatı ile Litvanya’daki operasyonlar başladı.
 • 2007 – ENR Dergisi tarafından yapılan “The Top International Contractors” sıralamasında 200.’cü sırada yer aldı.
 • 2008 – Harbour Beach Residence and Hotel projesi ile geliştirici ve yatırımcı olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde müteahhitlik işlerine girdi.
 • 2008 – Serdika Alışveriş Merkezi ve Ofisler projesi inşaatı ile Bulgaristan’da faaliyetler başladı.
 • 2008 – ENR Dergisi tarafından yapılan “The Top International Contractors” sıralamasında 105.’inci sırada yer aldı.

Bugün – KAYI öncü uluslararası şirketlerden biri olarak büyümeye devam ediyor ve iş dünyasındaki 18.’ci yılını kutluyor.
 
Yönetim Kurulu


Orhun KARTAL

Coşkun YILMAZ

18 yıllık uzmanlığımızla rekabetçi taahhüt sektöründe en güçlü en dengeli ve en iddialı uluslararası şirketlerden biri olduk. Kuruluşumuzdan bugüne, önceliğimiz ve en önemli motivasyonumuz müşterilerimizin tatmini oldu. İş hayatında en önemli başarı olarak, müşterilerimizin güvenini ve sadakatini kazanmayı ve daha da önemlisi bunu korumayı ilke olarak benimsiyoruz.

Büyümemiz devam ettikçe, zaman başarımızın ve iş hayatımız boyunca gelişen uzmanlığımızın göstergesi oldu. Şirketlerimiz faaliyet alanlarında kendilerini kanıtlayıp kendi sektörlerinde çıkış yapan firmalar arasında yer aldı.

Vizyonumuz ve değerlerimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun en iyi ve en kaliteli çözümleri sunacak şekilde çalışmamızı gerektiriyor.

Başarılarımızdan aldığımız teşvik ve güvenle uluslararası müşterilerimizle bulunduğumuz uzun vadeli ilişkilerimiz ile gelecekte daha büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz Kararlılık prensibi ile sürekli daha büyük adımlar atarak faaliyetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Yönetim kurulu dokümanını indirmek için tıklayınız

Vizyon ve Misyon

Amacımız
Sağlam temeller üzerine kurulmuş organizasyon yapımız, gelişmiş teknolojik ekipmanlarımız profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile birlikte; üstlendiğimiz projeleri en yüksek kalite ve üstün müşteri memnuniyeti anlayışı ile tamamlamak ve geleceğe taşıdığımız projelerle edindiğimiz entellektüel sermaye birikimini taşıyarak sürekli değişim ve gelişim içinde olmaktır. Aynı zamanda, insanların yaşam kalitesini arttırmak, doğaya ve çevreye saygılı yaşam alanları oluşturmak ve sosyal sorumluluk bilincini ön planda tutmak da prensiplerimiz arasındadır.

Vizyonumuz
Faaliyette olduğumuz her alanda en güçlü, en başarılı ve en güvenilir uluslararası şirketler arasında yer almak ve hızlı gelişimimizi farklı coğrafyalarda ve sektörlerde de sürdürmek.

Misyonumuz

Yenilikçi mimari ve teknik çözümler sunarak müşterilerimize ve yatırımcılarımıza “Optimum Maliyetlerle Maksimum Değerli Projeler” geliştirmek.

 
 
Organizasyon Şeması
    Yönetim Kurulu    
 
Denetim
   
    Holding Yönetimi    
CFO Taahhüt

Geliştirme & Yatırım

Enerji Ticaret
Mali İşler Kayı İnşaat
(Türkiye)
Kayı Gayrimenkul (Türkiye) Kayen Enerji
Katan Ticaret
Hazine Kasa Stroy
(Rusya)
Otel Yatırımları
(Rusya)
  Komavto
(Rusya)
Sistem Analizi Kayı İnşaat
(Kazakistan)
Gayrimenkul Yatırımları (Rusya)    

İnsan Kaynakları

Bilyap
(Cezayir)
Kayı Europa
(Litvanya)
   
Hukuk Kayı Europa
(Litvanya)
Kayı – Aakar
(B.A.E.)
   
Kurumsal İletişim Kayı İnşaat
(Bulgaristan)
     
  Kayı İnşaat
(B.A.E.)
     
  Almaata İnşaat
(B.A.E.)
     
 

 
 
Müşterilerimiz

KAYI başarısının anahtarı; deneyimli ve yetenekli bir yönetim ekibi, geniş çaplı yapı projeleri, kaliteden ödün vermeden zamanında teslim, kapsamlı teknik bilgi ve birinci sınıf uluslararası müşterilerle sürdürülebilir uzun vadeli ilişkilere dayanmaktadır. Müşterilerimizden bazı örnekler:
 
 
   
Copyright 2013 KAYI