logo

SAĞLIK KAMPÜSLERİ

Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü

Başlangıç Tarihi: Mart 2016

Proje Yeri: GAZİANTEP / TÜRKİYE

Toplam İnşaat Alanı: 579,998 m2

Müşteri: T.C. Sağlık Bakanlığı

Türkiye’nin güneydoğusunun en büyük ve Türkiye’nin 4. en büyük sağlık kampüsü olan 1875 yatak kapasiteli Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü’nün 579,998 m2 kapalı alanı vardır ve 330,091 m2’lik arazi üzerinde bulunur. İnşaatı tamamlandıktan sonra KAYI, dünya lideri ortaklarıyla birlikte, doktor ve hemşirelerin sağlanması hariç, tesisin yönetim hizmetlerini ve diğer klinik olan ve olmayan destek hizmetlerini 25 yıllık bir dönem boyunca sağlayacaktır. Gaziantep entegre sağlık kampüsü inşaat ve yönetim yatırım maliyetleri açısından Türkiye’nin 5. büyük yatırımıdır.

Sağlık kampüsünde il sağlık müdürlüğü binası, il kamu sağlığı müdürlüğü binası, kamu hastaneleri birliğinin genel sekreteryası, 112 acil hizmet binası, sosyal tesis ve çok amaçlı alanlar, otoparklar ve helikopter pisti de bulunmaktadır. Proje Türkiye’nin sağlık sektörüne birinci sınıf kalite getirecek ve Gaziantep Orta Doğu bölgesinin sağlık merkezi olacaktır.

Bu 600 milyon Euroluk yatırım projesinde KAYI’nın ortakları İtalyan Salini Impregilo ve Güney Koreli Samsung C&T; firmalarıdır.

Benzer Projeler

SAĞLIK KAMPÜSLERİ

Priştine Özel Hastanesi – PRISTINE / KOSOVA

Projeyi İncele

SAĞLIK KAMPÜSLERİ

DAR EL BEIDA ÖZEL HASTANESİ – ALGİERS / CEZAYİR

Projeyi İncele

SAĞLIK KAMPÜSLERİ

Bechar Askeri Hastane – BECHAR / CEZAYİR

Projeyi İncele