Home / Contact Us / Türkçe
 
 
 
Sağlık Kampüsü

Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü

Proje Tipi : Sağlık Kampüsü
Yer : Gaziantep / Türkiye
Müşteri : Sağlık Bakanlığı
Yapı Alanı : 551,914 m²
Başlama Tarihi : 2014  
Detay
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve Türkiye’nin 4’üncü en büyük sağlık kompleksi olma özelliğini taşıyacak olan Gaziantep Sağlık Kampüsü 338,557 m2 arsa üzerinde, 551,914 m2 toplam inşaat alanıyla 1875 yatak kapasitesine sahiptir. Sağlık Kampüsünde 636 yataklı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 498 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 205 yataklı Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, 112 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 174 yataklı Onkoloji Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olacak. 3 yıl sürecek olan inşaat bitimine takiben, KAYI diğer büyük yabancı yatırımcı ortaklarıyla beraber sağlık kampüsüne ait tesis yönetimini, doktor ve hemşire temini dışında klinik ve klinik olmayan tüm servislerin hizmetini 25 yıl boyunca verecek. Ayrıca bu tesis, inşaat ve işletme yatırım maliyetleri açısından Türkiye’nin en büyük 5 yatırımından biridir.

Kampüs içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, 112 Komuta Merkezi hizmet binaları, Sosyal Tesisler, Çok Amaçlı Salonlar, sığınak ve otopark ve helikopter pisti bulunacak.

Sağlık sektörüne dünya standartlarında bir kalite getirecek olan Gaziantep Sağlık Kampüsü, Orta Doğu ülkelerine de sunduğu sağlık hizmetleriyle hitap edecek.
Diğer Projeler

 


   
Copyright 2013 KAYI